Aydın BŞB araçlarını teslim aldı

Kategori: İş Makinaları / August 5, 2020

Aydın Büyükşehir Belediyesi, araç filosuna dahil ettiği 22 yeni iş makinesi için teslim töreni düzenlendi. Taşıma Katmanı Güvenliği (TSL) ve Araç Uygunluk (ADR) sertifikalı olarak yapılan, bu konuda Devlet Malzeme Ofisi üzerinden hizmet veren ve Aydın'ın tek markası olan OKT Trailler ile Aydın Büyükşehir Belediyesi ortaklaşa Kent Meydanı'nda araçları görücüye çıkardı.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nce alınan 1 adet finişer asfalt serici, 2 adet lastik tekerlekli silindir, 2 adet çift tambur silindir, 4 adet loder, 1 adet mini yükleyici, 1 adet lowbed, 1 adet bitüm tank, 5 adet tır, 1 adet asfalt distribütörü, 3 adet damperli kamyon, 1 adet 22 tonluk paletli ekskavatörün Büyükşehir bünyesinde Aydın il genelinde vatandaşlara hizmet vereceğini ifade eden Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Araçları Devlet Malzeme Ofisi'nden aldık. Bundan sonra da ihalelerimizin dışında kendi asfaltımızı kendimiz dökeceğiz. Bazen ihale süreci sizlerin de bildiği üzere zaman alabiliyor. Vatandaşlarımız bu konuda daha fazla sıkıntıya düşmesin ve beklemesin istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

"Hizmete hazırız"
22 araç ve iş makinasının bundan sonra 12 ay boyunca devamlı olarak sıcak asfalt dökümü için hazır olacağını belirten Aydın Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanı Sinan Yamen,"Daha önce köy asfaltlarımızı kendi imkanlarımızla döküyorduk. Yaklaşık 22 araç ve iş makinesiyle bundan sonra sıcak asfaltı kendimiz dökecek kapasiteye ulaştık" dedi.

 

Sosyal Medya!